Dopis voliče: Zastupitelstvo na provázku

V průběhu schůze nového zastupitelstva jsem se neubránil výkřiku „kašpárkové“.
Zdánlivě to měla vládnoucí koalice demokraticky rozděleno a vše vypadalo na pohled celkem dobře.
Tedy dobře, pokud to šlo podle scénáře a to včetně zvolení „odborníků“ do finančního výboru.
V momentě, kdy chtěli ostatní zastupitelé debatovat o věcech, jako jsou začátek jednání zastupitelstva, nebo zřízení výborů, najednou vládnoucí zastupitelé nechtěli o těchto věcech ani diskutovat. Vypadalo to jako by neměli vlastní názor.
Volba kontrolního výboru vnesla do řad zastupitelů vládnoucí koalice chaos a bezradnost. Starosta se vyjádřil, že je dobrým zvykem nabídnout opozici obsazení kontrolního. Proto bylo divné, že jako první se ozvala paní Šretrová, aby předsedkyní kontrolního výboru byla paní Dalešická. Tato dáma to odmítla s poukazem, že to není její odbornost. Nato tentokrát zástupci opozice navrhli za předsedu kontrolního výbor nejdřív pana Řehoře a pak pana Vilimovského. Koalice oba tyto kandidáty bez odůvodnění nezvolila. Najednou si ale uvědomili, že je něco špatně a že jejich povinností je zvolit kontrolní výbor. Jejich oči bezradně bloudili a hleděli někam do dálky.
Podíval jsem se tam rovněž a ono to nebylo do dálky, ale pouze dozadu. Tam seděli svorně bývalí vládcové, kterým voliči vystavili červenou kartu a řekli, že nechtějí, aby již dále seděli v křeslech zastupitelů. Pánové Krákora, Zápal, Nádvorník a Keyř. V klidu se přesunuli za oponu, kde s úsměvem tahají za provázky. Proč by ne, když odpovědnost a kůži na trh nesou za ně jiní.
Až teď, když jsem se ohlédl, jsem pochopil, proč jsem měl celou dobu pocit loutkového divadla.
Vepředu seděli loutky a vzadu loutkoherci. Já se už dozadu dívat nechci.

Oldřich Kokeš

Jeden komentář k “Dopis voliče: Zastupitelstvo na provázku

  1. petr jansky

    pan kokes to popsal presne.. prohrali jsme volby a tak s nami metou.. odesel jsem po prvnim hlasovani.. sledovat vykony pana digrina je ztrata casu.. obdivuju opozicni zastupitele ja bych ty nervy nemel

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *